Finansujemy zdrowie.T: 22 266 83 70
22 266 83 70

Blizny zanikowe

Blizny nie zdobią nikogo. Pojawiające się na twarzy czy plecach po przebytych w młodości trądziku lub ospie blizny zanikowe trudno ukryć. Mimo używania kosmetyków korygujących wygląd, podkładów, grubej warstwy pudru nie sposób pozbyć się wgłębień w skórze.

Dawne metody

Mocne peelingi mechaniczne i chemiczne, dermabrazja i kwas TCA uważane są przez wielu współczesnych specjalistów za zbyt bolesne i wymagające zbyt długiej rekonwalescencji. Takie metody zdzierają skórę aż do krwi i to na całej leczonej powierzchni, inaczej są mało skuteczne. – mówi dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium. – Nie trzeba więc bardzo się wysilać, żeby wyobrazić sobie, jak wygląda i czuje się pacjent po takiej terapii. Rekonwalescencja w tych przypadkach trwa nawet kilka tygodni, konieczne jest branie antybiotyków i niezwykła dbałość o higienę, aby nie doprowadzić do infekcji. Poza tym istnieje duże ryzyko powstania nowych blizn, czasem nawet gorszych albo odbarwień skóry.

Nowe metody

Najczęściej wykorzystywana obecnie w leczeniu blizn zanikowych metoda to laseroterapia. Laser frakcyjny CO2 wymusza na skórze naturalną odnowę. Nie oddziałuje na całą leczoną powierzchnię, a dziurkuje skórę, pozostawiając również nienaruszone mikroobszary tkanki skórnej. Pobudza to skórę do intensywnej regeneracji i gojenia się.
Rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. tydzień, a ryzyko powikłań jest o wiele mniejsze. Metoda jest bardzo skuteczna. Do niedawna uważałem, że najlepsza – twierdzi dr Marek Wasiluk.

Metody innowacyjne

– Kiedy zauważyłem, że pomimo dobrych rezultatów laser frakcyjny stosowany na blizny na twarzy na długo zostawia na niej czerwone ślady, zacząłem się zastanawiać, jakim innym zabiegiem mógłbym go zastąpić. Idealna, lepsza od lasera, okazała się frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Dziś twierdzę, że to najlepszy sposób na blizny zanikowe i stosuję go nie tylko w przypadku zabiegów na twarz – tłumaczy ekspert.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa polega na równoczesnym nakłuwaniu skóry mikrogiłami do głębokości 3 mm i rozgrzewaniu jej do wysokiej temperatury. Pobudza to odbudowę kolagenu i „wypychanie” tkanki. Blizny zanikowe wypełniają się, a skóra zyskuje zdrowy wygląd.

Informacje o ekspercie
Dr Marek Wasiluk – lekarz medycyny estetycznej, ekspert w dziedzinie laseroterapii, prekursor i poszukiwacz nowych rozwiązań medycznych, specjalista od trudnych przypadków. Właściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, które oferuje autorskie terapie, stosując najnowocześniejszy sprzęt i rozwiązania medyczne.

Tekst powstał w oparciu o materiał prasowy CMN Triclinium.


Wypełnij formularz,
by otrzymać 6-cyfrowy PayCode


PayCode to najkrótsza droga do natychmiastowego sfinansowania i odroczenia płatności we wszystkich współpracujących z nami gabinetach.

PRZEJDŹ DO FORMULARZA

Zobacz więcej: